ANASAYFA | BLOG | Yahoo'nun çekirdek faaliyetleri 4.83 milyar dolara satıldı

Yahoo'nun çekirdek faaliyetleri 4.83 milyar dolara satıldı

Verizon ile temas halinde olduğu belirtilen Yahoo'nun çekirdek faaliyetleri satıldı. ABD merkezli iletişim ve teknoloji devi Verizon Communications, konuyla ilgili resmi açıklamada bulundu. Açıklamada Verizon'ın Yahoo'nun araştırma ve reklam işlemlerini 4.83 milyar dolara satın aldığı bilgisine yer verildi. Yahoo geçen hafta yaptığı açıklamada, bu yılın ikinci çeyreğinde 440 milyon dolar zarar ettiğini duyurmuştu. Öte yandan Verizon geçen yıl internet şirketi America On Line'ı (AOL) 4,4 milyar dolara satın almıştı.

17 Temmuz 2012'den itibaren Yahoo'nun CEO'su olan Marissa Mayer daha önce rakip firma Google'ın sözcüsü ve üst düzey yöneticisi olarak görev yapmıştı.

GOOGLE VE FACEBOOK'UN ARKASINDA KALDI
Online reklamcılık alanında beklentiyi karşılayamayan şirket CEO değişikliiğine giderek Marissa Mayer'ı göreve getirmiş, ancak bu değişikliğe rağmen Yahoo, mobil reklam piyasasında sosyal medya devi Facebook ve internet devi Google'ın gerisinde kalarak gelirlerini artıramamıştı.

"YAHOO'YU SATABİLİRSE SERVET KAZANACAK"
Geçtiğimiz aylarda sızdırılan bir belgede Yahoo'nun CEO'su Marissa Mayer'in şirketi satmayı başarır ve sonra işinden kovulursa 37 milyon dolar tazminat almaya hak kazanacağı iddiasına yer verilmişti.