ANASAYFA | BLOG | Profesyonel Web Tasarımı

Profesyonel Web Tasarımı

Web sitesi tasarımı bilgi mimarisi, site yapısı, kullanıcı arayüzü, navigasyon, ergonomi, site düzeni, renkler, kontrast, yazı ve görüntüleri (fotoğraf) bir araya getiren çalışmaya denir.

Genellikle, "tasarım" sadece görsel bir yön olarak algılanmaktadır. Gerçekte web sitesi tasarımı, kullanılabilirlik, ergonomi, düzen gelenekleri, kullanıcı alışkanlıkları, navigasyon mantığı, web sitelerinin kullanımı ve daha hızlı bilgi bulmak için bütünü içeren unsurlardır.

Web sitelerinin yazılımsal olarak da planlanması gerekmektedir. Biz bu planlamaları yaparken kullanıcıların sitenizde sorunsuz gezebilmesi, hızlı erişim ve anlaşılabilirlik ilkelerini ön planda tutmaktayız. Bu sayede sitenize giren ziyaretçileriniz sitenizi sorunsuz bir şekilde inceleyebiliyor ve gerekli bilgiye en kısa ve en hızlı bir şekilde ulaşabiliyor.. Hizmetlerimizde ASP.NET, MS SQL, JQUERY, CSS. HTML JavaScript gibi yazılımsal ve veri saklama yöntemlerini kullanmaktayız.

Klasik anlamda, tasarım bir web sitesinin görünümünü açıklar. Geleneksel yaklaşım kontrast, boyama, denge, vurgu, ritim, grafik öğeleri tarzı (çizgiler, şekiller, doku, renk ve yön), simgelerin kullanımını, arka plan dokuları ve genel web sitesi tasarımı genel atmosferini içerir.

Tüm bu unsurlar, web sitesi için belirlenen hedefleri karşılayan mükemmel bir sonuç yaratmak için tasarımın temel ilkelerine oluştururlar.