ANASAYFA | BLOG | Google Analytics Nedir?

Google Analytics Nedir?

Analytics için bir sayaç veya istatistik aracı tanımlaması çok hafif kalır. Zira klasik istatistik ve sayaç servislerinin verileri genel istatistiklerden ibaretken, Google Analytics’te ziyaretçinizin nereden geldiği, sitenizde ne kadar vakit geçirdiği, hangi şehirden, hangi tarayıcıyla, hangi işletim sistemiyle bağlandığı, sitenizdeki reklamlara tıklayıp tıklamadığı, sattığınız bir ürünü alıp almadığı ya da üye olmasını istediğiniz bir bültene üye olup olmadığı, hangi cihazlardan sitenize girdiği gibi çok daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

http://www.google.com/analytics/tr-TR/ adresine giderek Şimdi Kaydolun linkine tıklayın. Açılan sayfada "Hesap Adı" bölümüne sitenizin adını, "Web sitesinin URL'si" bölümüne sitenizin adresini ve "Saat Dilimi" bölümene Türkiye'yi seçin. Hesap oluştur diyerek hesabınızı oluşturun. Bir sonraki ekranda size sitenize eklemeniz için verilen yazılım kodunu kopyalayarak "</head>" etiketinden öncesine yapıştırın.

Google Analytics verilerinizi genel olarak 1 gün sonra görebilirsiniz. Google Analytics verilerinize erişmek için giriş yaptığınız bölümün üstünde bulunan raporlama bölüme bakmanız yeterli olacaktır. Google Analytics hizmetinde birden fazla(Girilen Cihazlar, Anlık Raporlama, Yaşa Göre Raporlama, Reklamlardan Gelen Kullanıcılar, Erişilen Sayfalar, Siteye Giren Şehirler veya diller vb..) raporlama şekli bulunmaktadır.

İsterseniz bizimle iletişime geçerseniz detaylı olarak size bu konularda bilgi verebiliriz.